Video İçerik Pazarlaması için En İyi 6 Müzik Sitesi

2021 Video İçerikler için arka fon müziği, Fon müzikleri sitesi

İçerik pazarlamasının olumlu yanları kadar eksi yönleri de mevcut. Video içerik pazarlamasına gelince, kullanıcıların dikkat süresi burada hepimizin ortak hedefi. Onları sıkmadan, doğru mesajla bilgilendirebilmek önemli.

Şaşırtıcı, hikaye odaklı bir ortam oluşturmak için videolar içerik oluşturucular için önemli yardımcılardır. Böyle dikkat çekmek ve bilgileri hızlı ve işlevsel şekilde vermek daha kolaydır. İçeriği hızlıca temiz ve etkileşimi bir hale getiriyorlar. Marka iletişiminde video içeriğinin kral olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni bir iş kurduysanız sezgisel ve yaratıcı video içerikleri ürününüzün / markanızın benzersiz satış teklifini çok kısa sürede uygulamanıza yardımcı olacağını unutmayın. Bir insanın dikkat süresi ortalama sekiz saniye olarak ölçülür. İşletmelerin hedef kitlesine doğru video içerikler ile hazırlık yaparak ilgi çekici bir öğe haline getirmesi fayda sağlayıcı olacaktır.

Videolar içeriğinizin daha canlı olmasına yardımcı olur. İşletmenizin faydalarını belirtmek, referanslar oluşturma, sadık müşterilerinize teşekkür etme ve genel olarak tüm çalışmalarınız hakkında daha fazla tanıtıcı bilgiler gibi birçok amaç için oluşturabilirsiniz.

  • İşletmelerin %61’i video içerik pazarlamasını kullanmaya başladı.
  • Video içeriği kullanan e-ticaret mağazaları, kullanmayanlara göre %80 daha yüksek dönüşüm oranına sahiptir.

Videonuzun içeriği ve kurgusu onu öne çıkaracak iyi bir ses / müzik olmadan bir şey ifade etmeyecektir. İyi yerleştirilmiş bir arka plan müziği, videonuzu daha eğlenceli ve uzun ömürlü hale getirir. İyi seçilmiş bir müzik, hedef kitlenizin videonuz hakkında ne hissettiğinin belirleyicisidir. Duygusal bir algı oluşturmak için doğru ark plan müziği türünü seçmeniz gerekir.

İzleyicilerin (kitleniz) videoyu izledikten sonra bununla ilgili nasıl hissetmesini istediğinize karar verin. Ardından müziğinizi bu konsepte göre seçin. Örneğin; mutluluk, heyecan, huysuzluk, merak, korku, huzur, acelecilik ve daha pek çok duygulardan ilham alabilirsiniz. Ayrıca popüler bir parça tercih ederek ondan bir dize koymanız, videonuzu daha popüler hale getirebilir.

Video içeriğiniz için uygun fon müziğini bulabileceğiniz en iyi stok müzik sitelerine bir göz atalım:

YouTube Audio Library

YouTube ses kitaplığı, video içerikleriniz için en tatmin edici fon müziği arşivlerinden birine sahiptir. Bu ücretsiz platformla, isteğe bağlı müziğinizi tür, ruh hali, enstrüman ve sanatçılar temelinde araştırmak için tüm koleksiyonları kolayca arayabilirsiniz.

2021 Video İçerik için müzik siteleri, YouTube Audio Library

Soundstripe

Başka bir ücretli kaynak olan Soundstripe, dünyanın her yerinden en iyi bestecileri temsil etmeyi amaçlamaktadır. Her bir parça özenle seçilir ve oynatma listesi seçiminde çok iyidirler. Hareket halindeyken kullanıcı arayüzüyle, hızınıza göre bile melodileri seçmeniz için size farklı bir seçenek sunar. Yıllık abonelik 135$, ayrıca aylık fiyatlandırma seçeneği de var.

Soundstripe royalty müzik fon sitesi, video arka fon müzikleri

Epidemic Sound

Bu, en iyi bilinen en kaliteli arka plan müzik platformlarından biridir. Epidemic Sound, kullanıcıların sahip oldukları lisans parçalarına erişmesine, YouTube aboneliğine ve kendi müzik listelerine izin vermesine imkan verir. Ücretli platform 0,99 dolardan başlıyor. İsveççe müzikte iyidir, bu yüzden Kuzey melodileriyle ilgileniyorsanız, bunu denemelisiniz.

Epidemic Sound Video Müzik Fon Sitesi, arka plan müzikleri

Bensound

Adını Fransa merkezli sahibi Benjamin Tissot’tan alan Bensound, geleneksel ve yenilikçi hazır müzik web sitelerinin bir arada bulunduğu karışım. Kullanıcılar, sınırsız sayıda telifsiz müzik deneyiminden faydalanabiliyor. Bu win-win web sitesinin de Gerry Music gibi kaynak bildirimi yapabileceğiniz ve karşılığında ücretsiz kullanım sunan avantajı vardır. İlişkilendirmeyi tercih etmiyorsanız, lisansı satın alabilir ve platformu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bensound Müzik Fonları, video arka plan müzik siteleri

Hooksounds

Hooksounds, ayırt edici, yüksek düzeyde küratörlü ve seçkin bir müzik sitesidir. Dünyanın her yerinden özenle seçilmiş sanatçılar tarafından bestelenmiş çok çeşitli orijinal parçalar sunar.

Çoğu çevrimiçi içerik oluşturucu günümüzde modern, şık ve özgün müzik arıyor. Hooksounds’un kitlesine tam olarak sağlamaya çalıştığı şey bu. Hooksounds’un ana hedeflerinden biri, başka hiçbir yerde bulamayacağınız türden jenerik olmayan müzik yaratmaktır: Hooksounds’un kendi sesi vardır!

Hooksounds, En iyi video müzik fon siteleri

İyi seçilmiş bir fon müziği ile videolarınız ilgi çekici hale gelir ve takipçileriniz üzerinde iyi bir izlenim bırakmanıza fayda sağlayıcı olur.